Chcete se vzdát cigaret? Elektronické cigarety mohou být pomocníkem i alternativou kouření!


Přemýšlíte, že se nadobro vzdáte klasických cigaret? Přestat kouřit, seknout s dlouholetým zlozvykem není nic jednoduchého. Proto si to usnadněte.

Chcete se vzdát cigaret? Elektronické cigarety mohou být pomocníkem i alternativou kouření!

Klasické cigarety opravdu dvakrát vábně nevoní a to je jen jeden z problémů, navíc z nich jde kouř, který jen těžko lze zamaskovat. Jsou ale také zdraví škodlivé a upřímně řečeno, kouření také hodně zatěžuje rozpočet. V posledních letech je mnohem více na vzestupu kouření elektronických cigaret, ať už těch jednorázových nebo elektrických cigaret s náplněmi, které lze měnit a doplňovat. Elektronické cigarety mají opravdu řadu výhod, kuřák se ale díky nim může zbavit svého zlozvyku i úplně a napořád. Ať už chcete s kouřením seknout úplně nebo jen hledáte o něco levnější a zdravější alternativu kouření, elektronické cigarety mohou pomoci. Jejich výhody jsou zřejmé.

cedule zákaz kouření

Když už cigareta, tak jedině ta elektronická

I když je stále hodně kuřáků, kteří na klasické cigarety nedají dopustit, lze si i běžně okolo nás všimnout, že pomalu ale jistě je běžných kuřáků stále méně. A proč? Lidé zjišťují, že kouření elektronických cigaret má své benefity, hlavně se dá hodně ušetřit, protože kouření opravdu neskutečně leze do peněz. To asi zná každý kuřák. O zdravotních dopadech ani nemluvě. Elektronickou cigaretu lze navíc kouřit i na více místech, určitě je dobře, že ty nám tolik nesmrdí, nejde z nich typický kouř a nenačichne oblečení ani okolí. Pro kuřáka není nikdy lehké přestat, ale právě elektronická cigareta s tím může pomoci. Kouření pak lze minimálně omezit.

nedopalky cigaret

Hlavní je nikotin

Není jistě pravdou, že by byly elektronické cigarety zdravé a bez rizika. Ale neškodí tolik jako cigarety klasické, navíc nestojí ani tolik peněz. Pro kuřáka je důležitý nikotin, na který si kuřáci pěstují roky závislost. Elektronická cigareta s náplní, která nikotin obsahuje, tak kuřákovi nikotin dodá ale bez zápachu, kouře a dalších škodlivých látek. Postupně pak lze přejít na náplně bez nikotinu a kouření se můžete vzdát klidně úplně. A jakou elektronickou cigaretu vybrat? Těch je na trhu nespočet, takže můžete vybírat hodně dlouho. Důležité je vědět, jakou potřebujete sílu cigarety i její náplně, aby vám to stačilo. Jde tedy hlavně o to, jak moc silný kuřák jste. Oblíbené jsou menší elektronické cigarety, které jsou nenápadné a mají možnost výměny náplní nejrůznějších příchutí, například uwell caliburn. Na elektronickou cigaretu je třeba si zvyknout, pak už můžete ty klasické cigarety odhodit úplně.