Co vám zlepší den?


Káva má kromě skvělé chuti také terapeutický účinek. Když si v klidu sednete a dáte si vaši oblíbenou kávu, máte hned lepší náladu, že? Káva by se nikdy neměla pít jen tak na žízeň, protože podobný návyk snadno přeroste v nezřízené pití kávy, což může vést k nadměrnému zatěžování ledvin. Proto si dávejte jen takové množství kávy, které nebude negativně ovlivňovat váš zdravotní stav. Ideální je jeden, maximálně dva šálky denně. Vysoké dávky kofeinu jsou nezdravé a mohou být dokonce život ohrožující. Při pití kávy vždycky započítávejte i ostatní nápoje, které obsahují kofein, abyste se zbytečně nepředávkovali.

páková kávovar

Méně je více
Toto pořekadlo určitě znáte. U pití kávy platí dvojnásob. Musíte pít kávu hod ráno, ale můžete si ji nechat na doma a vychutnat si ji v klidu. Připravit si ji můžete z čerstvě mletých zrnek. Proč? Protože požitek z kávy je o to větší. V mnoha státech je příprava a pití kávy a čaje dodnes rituálem, kdy se má člověk zastavit a vnímat energii a chuť s vůní. Zkuste to podobně, uvidíte že vám bude káva chutnat daleko více.

hrnek kávy

Jedna z nejlepších káv na světě je brazilská káva thecoffee, kterou si můžete dopřát i od nás. U nás nakoupíte nejlepší kávy, které si namelete doma. Nezáleží na tom zda používáte automatický kávovar, pákový kávovar a nebo zda si každou svou oblíbenou kávu připravujete kompletně ručně. Záleží jen na tom abyste měli opravdu dobrou kávu, kterou si můžete vychutnat po dlouhém dni.

Mýtus: nedávno se tvrdilo, že káva se nesmí mít s mlékem, protože tato kombinace zatěžuje trávicí systém. Tento nesmysl byl naštěstí vyvrácen, takže svou oblíbenou kávu si můžete dopřávat i nadále. Nezáleží na tom jestli milujete turka s mlékem nebo cappuccino. Dejte si šálek své oblíbené kávy a na chvilku se zastavte. Vnímejte chuť i vůni a vychutnávejte si chvilku pro sebe, kterou jste si právě dopřáli.