Polystyren ve dřevostavbě


V poslední době můj partnera říká, že budeme zateplovat naše bydlení, protože každou zimu máme u nás fakt jako v ledárně. Jako v lednici. Chtěli jsme pracovat hlavně s polystyrenem, tedy takhle to říkal alespoň můj partner, že nejlepší bude, když bude práce s polystyrenem, protože polystyren má opravdu perfektní izolační vlastnosti. Takže udrží potom teplo také dále v místnosti. Navíc mi bydlíme opravdu ve starém domě. Je to ještě kamenný dům, někdy na počátku devatenáctého století, takže si jistě dokážete představit, jaká tady v zimě bývá opravdu veliká zima, kdy by se nám hodily dokonce našel i zimní boty.

Vybírejte vždy správné zdivo.

Kotvení polystyrenu je potom také téma samo o sobě. Partner řekl, že na internetu spiralanksys.com našel právě do dřevostaveb kotvení polystyrenu. My totiž s partnerem jsme přemýšleli, že bychom si buďto nechali opravit starý kamenný dům, a ne že bychom se pustili do dřevostavby. Kotvení polystyrenu je velice důležité, aby všechno zůstalo tam, kde má. Je to kotvicí účinek založený na injektované expanzní hmotě. To znamená, že všechno vám bude vycházet tak, jak máte naplánováno, protože kotvení polystyrenu je velice nutné a složité. Příkladem využití jsou třeba různé moderní typy.

Polystyren udrží dost tepla.

Otevřené dřevostavby a podobně. Také můžete snížit spotřebu lepících hmot, a to si myslím, že uvítá každý, protože alespoň budete šetřit nejenom peníze a vaše síly, ale také ušetříte spoustu životního prostředí. Protože lepící hmoty také negativně mohou ovlivňovat konstrukci. Takže na tohle bych si taky dala pozor a raději bych se spíše spoléhala na odborníky, klidně i na zmíněném webu, kde se můžete zeptat kohokoliv. Všichni vám poradí, protože po kotvení polystyrenu je důležité a myslím si, že lidé na zmíněném webu budou o tomhle vidět opravdu více. Také si dejte pozor, kdy třeba bude nějaká výhodná akce.