Výhody zastřešení bazénu – Koupejte se za každého počasí!


Máte doma na zahradě bazén a přemýšlíte o tom, zda by bylo dobré ho i zastřešit? Jaké výhody zastřešení bazénu nabízí a jak se pak rozhodnout?

Výhody zastřešení bazénu – Koupejte se za každého počasí!

K bazénu zastřešení jistě patří, pokud ale přemýšlíte, zda se vám investice do zastřešení vyplatí nebo ne, určitě budete chtít znát všechny výhody. A zastřešení bazénu své výhody bezesporu má. Péče o bazén a hlavně o napuštěnou vodu v něm, není úplně jednoduchá, i s tím vám ale může zastřešení bazénu pomoci. Určitě ale myslete i na bezpečnost a další benefity. Pokud se chcete koupat bez omezení a co nejdéle, prodlužte si koupací sezónu právě díky bazénovému zastřešení.

žena u bazénu

Jednodušší údržba

Zastřešení bazénu vám výrazně usnadní celkovou údržbu bazénu. Právě ve chvíli, kdy se v bazénu nikdo nekoupe, během noci či v době, kdy jste v práci, může být zastřešený bazén chráněný a to především před nečistotami z okolí, které do bazénu běžně padají. Listy ze stromů, prach, nečistoty nebo drobný hmyz vám již nebudou do bazénu padat, tím pádem se usnadní proces údržby bazénu a vody a také čištění. Je tedy pravděpodobné, že nebudete muset používat velké množství bazénové chemie, nebudete muset bazén často vysávat.

Chraňte děti i zvířata

Zastřešení je velmi důležité i pokud máte malé děti. Už je nebudete muset hlídat, aby nespadly do bazénu, když jej budete mít zastřešený. To platí i o zvířatech. Nedojde tedy k nechtěnému pádu do bazénu, bazén pak můžete mít otevřený jen tehdy, když to budete chtít.

bazén v dešti

Bezesporu další výhodou je i to, že zastřešení chrání vodu i proti dešti, dokonce se v zastřešeném bazénu můžete i koupat, třeba právě za nepříznivého počasí. Během noci navíc voda neztratí moc stupňů, pokud je bazén zastřešený, koupat se můžete třeba ještě i na podzim. Prodloužíte si tak dobu, kdy můžete bazén využívat.

Zastřešení bazénů má své nesporné výhody, zastřešení je navíc vždy opatřeno ochrannými prvky, takže se nemůže stát, že by střechu bazénu třeba dokázalo posunout dítě. Bazén udržíte v čistotě a voda v něm bude mít příjemnou teplotu, i když se venku ochladí.