Zbavte se jich


Štěnice patří mezi druhy invazivního hmyzu, který si můžete donést domů třeba od někoho, kdo se zrovna čistotou nezabývá. Jsou charakteristické právě pro vyloučené lokality, kde je extrémní nepořádek. A právě v takových místech se štěnice drží rády. Proto je dobré se takovým místům vyhýbat, abyste si je nedonesli domů. Spolu s mravenci a moli patří mezi nejčastěji se vyskytující škůdce v domácnostech.

brouk štěnice

Pro člověka je charakteristická štěnice domácí, která se nejčastěji uvelebí tam, kde ji člověk nechce mít ze všeho nejvíc – v posteli. Poznáte to jednak podle teček na matraci, které jsou ale kvůli jejich malé velikosti opravdu špatně vidět, a také je poznáte podle kousanců. Ano, štěnice nám pijí krev, a to doslova. Jejich kousnutí svědí a může přerůst i v kožní onemocnění a potíže, jako je otok nebo vyrážka v místě kousnutí.

Štěnice jsou velice malé a tak je problém je najít. Schovávajíc se na těžko přístupných místech, jako jsou právě matrace, kam člověk běžně nechodí vyjma převlékání postele. Najít je můžete na spodní straně čela postele nebo bývají ukryté v bočnicích.

štěnice postřik

Zbavit se jich je těžké
Kdo měl někdy doma štěnice, ví, že není jednoduché se jich zbavit, a to nejlépe navždy. Problém štěnic je zkrátka v tom že jsou malé. Můžete použít pasti na štěnice, ale ty vás nezbaví vajíček, která kladou do těžko přístupných míst, a ze kterých se za pár dní vylíhnou další. Mnohem lepší je deratizace štěnic, díky čemuž se jich zbavíte nadobro.

Zbavit štěnic se můžete tak že si pozvete domů profesionální firmu, která má speciální postřiky, které působí přes noc. Je potřeba počítat s tím že budete muset na noc opustit byt aby se chemický postřik dostal všude a abyste ho nedýchali. Budete muset vyhodit nejspíš postele i oblečení, abyste měli jistotu, že jste si nenechali nic, v čem by se mohly dál schovávat.