Čím vás překvapí bočnicové schodiště v domě


Bočnicová schodiště patří k nejoblíbenějším typům tohoto stavebního prvku zejména v interiérech. Můžete si je představit tak, že jsou upevněná jedním bokem ke stavební konstrukci, například k nosné zdi nebo příčce, a druhá strana zůstává volná. Je pouze podepřená ve spodní části a zapřená o palubu horního patra. Snadno se tu pak uplatní další vizionářská řešení, jimiž jsou skleněná, zcela transparentní zábradlí, anebo kované mříže a otevřená zástěna z kombinace dřeva a nerezové oceli.

schodiště v domě

Bočnicovým zábradlím vytvoříte dominující prostorový útvar, stěží přehlédnutelný i přesto, že budou prostory vybavené dalšími zajímavými předměty.

Schody v domě jsou však i přes svůj luxusní vzhled pořád jenom schody, není to výtah, co vás povozí pohodlně z patra do patra, a tak vám mohou brzy zevšednět a přestanete jim věnovat patřičnou pozornost. Můžete se dokonce přistihnout, že si raději necháte nainstalovat osobní výtah, jen abyste nemuseli zvedat nohy po jednotlivých stupních a zbytečně se namáhat.

bočnicové schodiště

Stop! Vnímáte to skryté nebezpečí? Jste si vědomi, že pokud zlenivíte, půjde to s vámi z kopce? Inspirujte se našimi předky a horaly, co se zcela záměrně namáhají, aby si udrželi perfektní kondici a mohli se vyhnout lékařské ordinaci i ve vyšším věku. Prozíraví lidé využívají schodiště denně, výtah přenechávají lidem nemocným a handicapovaným a dokonce chodí pěšky do schodů i s nákupy. V paneláku je to přímo ideální, bydlíte-li v pátém patře,… ve vašem domě to sice zřejmě nebude pět pater, ale i schodiště bočnicová poslouží jako ideální partner pro posilování svalstva dolních končetin a udržení imunitního systému v chodu. A nemusíte to vůbec přehánět, stačí jen pár minut každý den a pocítíte na sobě změnu prakticky okamžitě. A co víc, nepotřebujete kvůli tomu utrácet za posilovnu, máte ji přece doma!