I ty nejlevnější betonové ploty mohou vypadat báječně


Nízká cena stavebních materiálů a konstrukcí nemusí vždy znamenat snížení kvality a cosi podřadného, i ty nejlevnější betonové ploty mohou vypadat k světu a budit dojem elegance. Oplocení patří ke stavebním technologiím, které upoutají pozornost kolemjdoucích již na první pohled, a v tomto směru má značný význam věnovat estetickému vyjádření značnou pozornost. Když si totiž váš dům, ať už je jakýkoli, oplotíte něčím ryze nevkusným či nepraktickým, budete budit podezření, že tu něco není zcela v pořádku.

kamenná zídka

Barva plotu – velkou výhodou betonových plotů je možnost volby výstavby v různých barevných odstínech. Není to pouhý šedý odlévaný beton, jak jej známe u mostních konstrukcí nebo kasárenských zdí, zde lze vsadit na okrovou, krémovou, tmavě hnědou, červeno hnědou, a každá barva je využitelná k různým typům objektů a jejich okolí. Až budete vhodnou barvu vybírat i vy, dejte přednost kontrastnímu řešení, aby se nekrylo s domovní fasádou, ale vytvářelo vůči ní barevný protiklad.

betonový plot

Tvarový reliéf – povrch betonových desek bývá různě tvarovaný a zde se opět může uplatnit váš osobitý vkus. Výrobci se snaží nabídnout například imitaci lámaného a štípaného kamene, kamenných valounů, klasických cihel, povrchu dřeva, různých ornamentů atd. S tvary lze doslova kouzlit a přizpůsobit je vaší zahradě, okrasné či užitkové části pozemku a typům domovních fasád. Vyplatí se dům se zahradou nafotit a přikládat k fotkám jednotlivá tvarová řešení, abyste dokázali odhadnout, které z nich se pro to které konkrétní řešení nejlépe hodí.

Šachovnice – k nejzajímavějším vzhledovým variantám betonového oplocení patří šachovnicové pole. Prostřídáte mezi sebou dva velmi odlišné barevné odstíny, čímž se zároveň odepne vaše pozornost od jednotlivých spár mezi deskami, a bude to vypadat celistvě a velmi efektně.