Jaké máte možnosti financování nového vozidla?


Potřebujete peníze na nové auto? Ale kde je vzít? Koupě nového auta není levnou záležitostí, a to i v případě, kdy nekupujete úplně nové vozidlo, ale kupujete vozidlo ojeté. Kde můžete vzít peníze na nové auto?

Banka

Nejjednodušší způsob je zažádat si u své nebo jiné banky o půjčku. Dobré je, pokud máte předem vybrané vozidlo a víte tedy, o jakou částku žádat. Pokud jsou vaše příjmy dostatečné, nebyli jste nedávno v insolvenci nebo nemáte žádné závazky, u kterých máte problém se splácením, banka vám půjčku poskytne. Většinou vám při větší částce nabídne výhodný úrok a výhodné podmínky.

řidič

Nebankovní společnost

Pokud vám banka žádost o financování neschválila, další možností je zažádat si o půjčku u nebankovní společnosti. Ty obvykle neposuzují klienty tak přísně, jako banky, a máte šanci získat půjčku, i pokud máte třeba záznam v registru dlužníků. Musíte ale počítat s tím, že podmínky nebudou tak výhodné, jako kdybyste dostali půjčku od banky a pravděpodobně budete mít daleko vyšší úrok.

Finanční leasing

Další možností je finanční leasing. Co to vlastně znamená? Auto, které si zakoupíte, budete měsíčně splácet leasingové společnosti, která po dobu splácení bude majitelem vozu. Skýtá to v sobě určité nevýhody, například i přesto, že nebudete majitel, hradíte veškeré opravy a údržbu sami a musíte mít uzavřené havarijní pojištění. Na druhou stranu vám mohou dát leasingové společnosti různé akce, jako třeba auto na splátky bez navýšení, a i přes nižší příjmy máte velkou pravděpodobnost, že vám žádost schválí.

peníze

Operativní leasing

Poslední možností je operativní leasing. Na rozdíl od finančního leasingu, tady ani po skončení doby splácení nebudete majiteli vozu. Auto si jenom pronajímáte. Výhodou je, že o veškerý servis, opravy a pojistné události se stará leasingová společnost. Tuto možnost často využívají podnikatelé, ale v poslední době i čím dál více fyzických osob.