Je lepší šetřit na pravou kůži nebo se vyplatí jen její imitace?


Do kůže se odívali již naši předkové, v dnešní době ale oblečení a výrobky z pravé kůže představují nebývalý luxus. Je pravá kůže ale skutečně lepší?

Je lepší šetřit na pravou kůži nebo se vyplatí jen její imitace?

Zpracování pravé kůže je nákladné, zejména pak cenu určuje i to, že kůže pochází ze zvířat. Pravá kůže ale v každém vyvolává pocit luxusu, vysoká cena má určovat, že výrobky z pravé kůže jsou kvalitní, ale z ekologického a také praktického hlediska je mnohem lepší sahat po výrobcích, které se vyrábí jen z imitace kůže. A jak je to doopravdy? Vyplatí se šetřit a dopřát si pravou kůži nebo je to vlastně jedno a výrobky z umělé kůže poslouží stejně? Otázkou je hlavně to, o jaký výrobek se jedná.

taška z kůže

Pravá kůže je luxusní a také náročná na péči

Ano, cokoliv co je vyrobeno z pravé kůže bude vždy dražší, bude více kvalitní a luxusní, než to, co je vyrobeno jen z imitace kůže neboli z umělé kůže. Ale je třeba myslet i na to, že kožené výrobky jsou opravdu náročné na údržbu. Avšak mají dlouhou životnost. To je však opět podmíněno tím, že víte, jak se o pravou kůži starat. Pokud chcete například koženou bundu nebo boty, asi bude lepší ušetřit na výrobek z pravé kůže, ale jen za předpokladu, že se pak k dané věci budete náležitě chovat. Takže nejen snaha ušetřit peníze nebo životní prostředí může každého z nás přivést na myšlenku, že umělá kůže se vyplatí mnohem více. Pravá kůže je ale materiálem, který má své výhody, ovšem i nevýhody, tomu je tak ale vždycky a naprosto u všeho. Je přeci známo, že každá mince má vždy dvě strany.

kožené boty

Co je vlastně umělá kůže?

Imitace kůže se hojně využívá na výrobu oblečení, doplňků ale i bytových doplňků a mnoho dalšího. Není výhodná jen v tom, že nestojí tolik peněz. Umělá kůže může mít mnoho podob, na první pohled ale rozdíl mezi pravou a umělou kůží nepoznáte. Na omak pak již ano, přeci jen je třeba vždy myslet na to, že imitace kůže je jen něčím umělým, co se vyrábí ve velkém a tak se i zpracovává a využívá. Pravá kůže je ale choulostivým materiálem, špatně se čistí, nesnese vodu. To umělá kůže jde pěkně vyčistit, voda jí nevadí, ale pozor, u oblečení dost často dojedete na to, že umělá kůže nedýchá, není tedy prodyšná, a proto se v takovém oblečení v horku více zapotíte.

Ale i výrobky z imitace kůže jsou krásné a mohou mít hodně různých podob.