Letní vodní radovánky


Jakmile začnou venkovní teploty stoupat nad 30 stupňů, začínají se otevírat brány koupališť. Mnoho z nich nabízí kromě příjemně teplé vody i vodní atrakce, kde se mohou vyřídit dospělí i děti. Hlavním důvodem proč tolik lid každý rok vyráží za zábavou do aquaparků a na koupaliště je ten, že nemohou snést horko, které je v posledních letech čím dál větší. Velmi vysoké teploty nedělají dobře nikomu, a mohou dokonce ohrožovat na zdraví děti a starší lidi.

žebřík bazén

Před horkem se nejde schovat, protože horký vzduch se dostane úplně všude. Přes poledne se nehodí chodit ani ven, a každý kdo může nevychází z domu. Klimatizace jedou na plné obrátky, u stánků se zmrzlinou se tvoří fronty, a i čekárny u lékařů se začínají zaplňovat, protože spousta lidí kvůli nadměrnému pojídání ledových pochoutek končí u lékaře s angínou.

Jestli ani vy nemusíte horko a raději byste byli naložení v bazénu od rána do večera ale čas, povinnosti a vstupné na koupaliště vám to nedovolují, je ideální doba na to si pořídit vlastní bazén. Každý kdo má dům s pozemkem si může pořídit bazén, který mu umožní koupání po celý den. Jestli nechcete být vázaní otevírací dobou koupaliště, je bazén ideální řešení.

dno bazénu

Spousta lidí zanedbává údržbu bazénu, což se odráží na kvalitě vody. Voda v bazénu se velmi rychle kazí, a v podstatě během pár dní můžete vidět že začíná postupně zelenat. Je to problém, kterému jde snadno předají pomocí snížení ph v bazénu, což vede k tomu, že voda nebude mít podmínky pro množení bakterií a řas. Díky tomu bude voda v bazénu stále čistá a vhodná ke koupání.

Všichni výrobci bazénů doporučují bazénovou chemii, kterou byste měli používat pravidelně, aby bakterie nedostaly šanci. Nezapomínejte pravidelně vyndávat spadané nečistoty do vody pomocí sítka. Pravidelnost je klíčem k čisté vodě, která je zdravotně nezávadná.