Proč prosperují autopůjčovny


Možná také budete patřit k lidem, co se domnívají, že autopůjčovny v Praze https://autopujcovna-milan.cz/ postrádají potřebnou klientelu, protože dnes má auto téměř každý. Ono to s těmi auty ale není tak růžové, jak se zdá, protože někdo auto vůbec nemá, neboť se mu nevyplatí, a někomu se zas vozidlo může nečekaně porouchat, a pokud jej potřebuje ke své práci, je to průšvih.

veterán SAAB

Auto v servisu

Pamatujete se na film „Vrchní prchni“? Josef Abrhám se tam stydí za svůj Velorex a při seznamování s Dádou Patrasovou tvrdí, že vlastní vůz značky Saab, a že je momentálně v servisu, proto přijel vlakem. Situace veskrze komická však může v reálném životě vyústit v závažný problém. Představte si, že máte „Saaba“, a že je zrovna odtažen pro závažnou poruchu řídící jednotky motoru do servisu, jenže vy auto potřebujete ke svému podnikání každý den. Co teď? Budete jezdit vlakem, což je neoperativní a časově mnohdy zcela mimo osu vaší činnosti? Od toho je tu autopůjčovna v Praze, aby zajistila pronájem vozu v dobrém technickém stavu na nezbytně nutnou dobu, co bude vozidlo podrobováno servisnímu zásahu.

auto z autopůjčovny

Když se auto nevyplácí

V dnešní době není nic výjimečného, když se v jedné rodině vyskytují třeba čtyři auta – dvě osobní auta pro oba partnery, a další dvě vozidla pro podnikatelské účely. Někomu se ale vlastnictví vozidla nevyplatí, a to jak z ekonomických, tak i praktických důvodů, zvláště v Praze, kde se platí poměrně drahé parkovné. Jestliže cestujete do zaměstnání tři stanice metrem, a nakupujete většinou s dovozem zboží přepravními službami až k domovním dveřím, automobil pak využijete třeba jen třikrát za půl roku k nějakému výletu či pro jízdu na dovolenou. Tehdy má opět svůj význam pražská autopůjčovna, kdy se nestaráte o povinné ručení, STK, náhradní díly a výměny pneumatik a provozních kapalin, ale pouze usedáte za volant a plánujete trasu vaší následné jízdy.