Vybavte vaši přítelkyni na vodáckou výpravu


Chystáte se na vodáckou výpravu a seznámil jste se s dívkou, která na vodě ještě nikdy nebyla, a nemá ani potřebné vybavení? Nevadí, oblečení a obuv nakoupíte v běžných obchodech a to ostatní, jako jsou pádla, lodní vaky, kanystry na vodu, kempinkové vařiče, stany a spacáky pořídíte v obchodech s outdoorovým vybavením.

Boty do vody – vodáci potřebují věnovat zvláštní pozornost zejména obuvi. Ačkoli jsou nohy většinu času bez pohybu při sezení na lodní sedačce a největší objem práce zastávají paže, z vodáků se přece jen stávají obojživelníci. Při sezení v lodi jsou nohy zpočátku v suchu, po chvíli se na ně ale převalí vodní vlna či zpěněná voda, při překonávání některých překážek je nutné vystoupit z lodi do vody, postavit se na kluzký balvan, na pařez, kmen či kořen, a tak nohy plní podobnou funkci, jako kachní ploutve.

dívka v kajaku

Neznamená to však, že byste měli soustředit pozornost na potápěčské ploutve, ale spíše na boty do vody, a to buď pantofle nebo nazouvací obuv s pevnou patou. Záleží na vašich preferencích a možná, že užijete oba typy bot – pevnou obuv při pohybu po říčním dně a pantofle spíše venku na souši při vystupování z lodi, stavění stanů nebo při odpočinku a relaxaci.

vodáci na hladině

Boty na souš – jakmile vodák opustí svůj stanový přístřešek a vydá se do města nebo do restaurace, bude potřebovat obuv sportovní či outdoorovou. Dávejte přednost obuvi velmi pohodlné, například běžeckým teniskám, anebo dle potřeby botám trekovým s voděodpudivou membránou, vhodným i do deště.

Nakupování dámské obuvi do vody a na souš na About You se slevovými kódy 25 je výhodné v tom, že nepotřebujete znát mnoho typů velikostí, jako jsou obvodové míry v pase, v bocích či kolem hrudníku, vystačíte tu jen s délkou chodidla, a tu snadno odměříte buď ve stoji naboso s nohou opřenou o zeď či nábytek, a špičkou palce zajištěnou trojúhelníkovým pravítkem, anebo s odměřením vyjmuté stélky z oblíbených, často nošených bot.