Proč vnímáme sandály na podpatku jako sexy boty


Napadlo vás někdy zamyslet se nad tím, prostě si položit jednoduchou otázku, proč si ženy obouvají dámské sandály na podpatku, když by jim mohly klidně stačit boty, co nosí muži? Třeba například polobotky nebo tenisky? Vždyť ženské a mužské chodidlo je takřka stejné, pouze se v něm liší některé anatomické drobnosti. Proč tedy ženy obouvají modely bot, kde je vidět mnohdy skoro celý nárt, prsty a pata, když si mohou docela pohodlně vykračovat v běžeckých teniskách?

dámské sandály

Na správnou odpověď zřejmě přijde každý z vás, protože cílem je nabídnout mužům pohled na něco, co je sexy, co vzrušuje, a co povzbuzuje tvorbu testosteronu a erekci. Dámská https://www.wayfarer.cz/damska-moda obuv typu sandálů, lodiček i kozaček na vyšším podpatku úzce souvisí se sexualitou, a to z jednoho prostého důvodu – muži totiž doslova šílí po ženských chodidlech, ačkoli třeba přímo nejsou předmětem jejich přímé sexuální touhy.

dámská obuv

Na krásu ženského chodidla totiž reagujeme hlavně podvědomě, je to doslova fantastický kousek z božské dílny, a kdo se o něj zasloužil, je skutečným mistrem nad mistry. Ženské chodidlo, jeho důmyslná konstrukce, je natolik sexy, že stojí za to ji prezentovat ve společnosti právě vhodnou obuví, v níž je toho vidět co nejvíc. Některým mužům dokonce stačí pozorovat ženské nohy a chodidla a dosahují orgasmu, a není ani neznámým jevem, že mnoho mužů vzrušuje ženský tělesný pot, který je na chodidlech velmi intenzivní.

O vyzouvání ženských bot a čichání chodidel se zmiňuje i sexuolog MUDr. Radim Uzel, není to ovšem žádná úchylka, nýbrž docela přirozená selekce vhodné partnerky pro plození zdravých potomků. Pokud totiž muže pot přitahuje, má partnerka odlišnou genetickou strukturu DNA, a nehrozí tu u dětí žádné vrozené defekty. Berme tedy dámskou obuv, která je sexy, jako přirozenou součást erotiky a sexuálního potěšení, stejně jako to platí pro jiné části těla.