Pronájem dodávky pro soběstačné vodáky


Mnoho lidí se snaží v současné době být soběstačnými a nezávislými na různých službách. Kupříkladu se to projevuje u dodavatelů energií. Jakmile raketově vzrostly ceny elektřiny, zemního plynu a paliva na neúnosnou mez, spousta lidí se začala zajímat o vytápění dřevem, o nezávislé fotovoltaické ostrovní systémy, a opouštěli vytápění plynovými kotli, elektrokotli a oprošťovali se od závislosti na elektrické distribuční síti a plynofikaci. Nezávislost se však může projevit i na dovolené, a to kupříkladu pokud si namísto cestovní kanceláře dovolenkový pobyt naplánujeme sami. Anebo v případě vodáckého putování nevyužijeme služeb půjčoven lodí, ale pořídíme si vlastní lodě a převezeme si je sami.

říční peřej

Noční přesun z Ohře na Vltavu

Jedním z příkladů, kdy se může hodit pronájem dodávky z půjčovny dodávek v Praze, je přeprava lodí na přívěsném vozíku a veškerého vybavení uvnitř vozidla do míst, odkud chceme splouvat říční tok. Jako modelovou situaci si můžeme představit dopravu lodí a bagáže do Tršnice u Chebu, odkud se zpravidla splouvá řeka Ohře. Jestliže se však v průběhu plavby prohloubí sucho a na řece nebude dostatek vody pro bezpečné plutí, jednoduše sbalíme věci, naložíme lodě a přesuneme se jinam, třeba na Vltavu do Vyššího Brodu, kde bývá průtok regulovaný lipenskou nádrží, a vodáci tu mají obvykle k dispozici ideální vodní stav.

divoká voda

S pronájmem dodávek z pražské autopůjčovny se vyhnete složitým a komplikovaným jednáním s majiteli půjčoven vodáckého vybavení, což je v případě přesunu z jedné řeky na druhou náročné i po organizační stránce.

Pronájem vozu je také výhodný v tom, že jej nemusíte vlastnit a starat se o jeho údržbu a veškeré platby s tím spojené. Pokud vysloveně dodávku nepotřebujete ke své práci a využijete ji jen občas, kdy se vám může hodit i pro stěhování či vyklízení bytů, nemá význam kupovat ojeté či dokonce zcela nové vozidlo.