Proud není jen z elektráren


Elektřinu jsme my lidé poznali už dávno. A zvykli jsme si na ni a určitě ji nechceme dobrovolně postrádat. Máme ji k sobě zavedenou a spotřebováváme ji, ať se děje, co se děje. A i když si už delší dobu stěžujeme na drahotu, která i u elektřiny panuje, usilujeme jenom o snížení její spotřeby, ale ne o to, že bychom se jí definitivně zřekli.

Ale pro mnohé z nás je tato energie zejména v poslední řadě měsíců přílišný luxus. Nestojí sice zase až tak moc peněz, rozhodně se nevyvažuje zlatem, ale vzhledem ke drahotě i všeho ostatního a velké spotřebě, bez níž se někteří z nás neobejdou, to není něco, nad čím by se dalo mávnout rukou. A proto už celá řada z nás dospěla až do fáze, kdy uvažuje, zda by nebyla nějaká možnost, jak sice elektřinu mít, ale neplatit za ni.

fotovoltaické panely

A dá se něco takového skutečně dokázat? Je možné neplatit za elektrický proud, a přesto ho mít? Jakkoliv by to mohli znít na první pohled nepravděpodobně, je tu i taková možnost. A nejde o žádný ilegální odběr z veřejné sítě. Když někdo chce, může si pořídit nějaké ty solární panely a pak už mít elektřinu i bez povinnosti za ni jejím distributorům platit.

solární panely

Vědecký výzkum a výroba pokročily už natolik, že se nabízí fotovoltaická elektrárna pro vlastní potřebu joyce-energie.cz skutečně komukoliv z nás. Kdokoliv si může usmyslet, že si tuto koupí a nechá nainstalovat od profesionálů, a následně už si pak vyrábí svoji elektřinu sám. A protože se tu tato vyrábí automaticky ze slunečního světla, jde o ekologický a současně bezplatný zdroj.

A tudíž nemusíme platit ty účty za elektřinu, které jiní lidé neustále ze setrvačnosti platí. Můžeme se zbavit této zátěže, a to na celou řadu let. A protože se během této doby investované peníze bohatě vrátí, je naivní, pokud má někdo takovou možnost a nevyužívá ji. Protože je otázkou, co si na nás energetici ještě vymyslí. A lidé s vlastními zdroji elektřiny mají svůj klid.